Certyfikat F-Gazowy

W dniu 16.02.2016 otrzymaliśmy firmowy Certyfikat F-Gazowy FGAZ-P/14/0005/16 upoważniający nas do dokonywania czynności w stosunku do urządzeń zawierających F-Gazy oraz SZWO

Płuczka CO2 AIR POWER

AIR POWER jest naszą autorską konstrukcją.

Urządzenie zostało wielokrotnie sprawdzone w warunkach rzeczywistych sezonu przechowalniczego dzięki czemu możemy państwu zaoferować wersję na 1,2,3 lub 4 komory o łącznej masie produktu od 100 do 600 ton.

Agregaty skraplające

Agregaty skraplające zbudowane są na bazie sprężarek półhermetycznych firmy BITZER.

Automatyka chłodnicza firm Castel, Danfoss i Alco.

Rama dla większej trwałości malowana jest proszkowo.

Elektroniczny zawór rozprężny

-płynna regulacja wydajności

-elektroniczna kontrola przegrzania

-wyższa wilgotność w komorach przechowania owoców

-niższe zużycie energii

Wymiana czynnika chłodniczego

Wymiana czynnika chłodniczego


Aby dokonać wymiany czynnika chłodniczego, wymagana jest fimra, która ma odpowiednie do tego certyfikaty oraz odpowiednio przeszkolony personel. Nasza firma posiada taki certyfikat jak i również odpowiedni personel, który może zająć się wymianą czynnika chłodniczego. 

Wymiana czynnika wymaga odpowiedniej oceny i planu. Aby legalnie działać należy wykonać odzysk czynnika i przekazać go do utylizacji. Należy również uzupełnić nowy czynnik chłodniczy. 


Czynniki chłodnicze w chłodnictwie i klimatyzacji


Czynnik chłodniczy to nic innego jak ziębnicz o właściwościach termodynamiczny, który odpowada za wymianę ciepła w urządzeniach chłodniczych. 

Obecnie zwraca się uwagę na to jak czynniki chłodnicze wpływają na środowisko oraz ludzi. Czynnik chłodniczy nie może powodować korozji w urządzeniach.


Czynnik chłodniczy a Rozporządzenie 1005/2009


16 Września 2009 r. Parlament Europejski wprowadził nomrę prawną odnośnie czynnik chłodniczego. Dotyczy substancj zubożających warstwę ozonową. Spowodowało to wprowadzenie obostrzeń do wielu rodzajów czynników. Głownie dotknęło to czynnika R22. 

Dlatego też obecnie aby wymieniać czynnik chłodniczy należy mieć odpowiednie uprawniena. 


Jeżeli potrzebują Państwo wymiany czynnika chłodniczego to serdecznie zapraszamy do kontaktu! © CHEREK-CHŁÓD 2023 / CMS - Created by asis.pl
WebDesign: good-site.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.